Перейти до контенту

Шахи

"Ніхто не пожалкує про час відданий шахам, адже вони
допоможуть у будь-якій професії."

чемпіон світу з шахів Тигран Петросян

Шахи – це гра, а ще це чудовий спосіб провести свій вільний час з користю. Користь від гри в шахи значна та багатогранна.

Протягом багатьох століть в шахи грали відомі політики, філософи, вчені. Ними захоплювалися письменники, художники і музиканти.

Гра в шахи покращує діяльність мозку, пам'ять, розвиває логічне та абстрактне мислення, розвиває концентрацію уваги.

Але яким чином гра в шахи може так впливати на інтелектуальний розвиток?

Шахи мають свою теоретичну базу значну за обсягом, тому кожен шахіст має освоїти основні теоретичні знання і вміти використовувати їх у своїй грі.

Коли дитина грає в шахи, вона за невеликий інтервал часу прораховує всі можливі варіанти ходу, його наслідки і обирає найкращий, найрезультативніший варіант. 

Для того, щоб це зробити, і не помилитись у виборі, вона має кожний варіант ходу проаналізувати, потім ці, вже проаналізовані варіанти, запам’ятати, і, з поміж них, вибрати найвірніший.

Новий хід, нові аналізи, нові варіанти. Отже, щоб зробити вірний хід шахіст прораховує всі можливі варіанти ходу і це відбувається уявно, тобто в голові виникає окрема картинка з тим чи іншим розміщенням фігур і алгоритмом дій.

Ці картинки змінюють одна одну дуже швидко, а потім запам’ятовуються, аналізуються, невірні варіанти відкидаються. Крім того шахіст ще й ходи суперника прораховує за такою ж самою схемою. Тому «Шахова гра – це випробування розуму» , говорив Йоган Гете, автор «Фауста».


Спорт, фізичні вправи зміцнюють здоров’я, покращують фізичну форму, а шахи - це своєрідна гімнастика, тренажер для мозку, який покращує інтелектуальні здібності.

Марія Зазека, тренер з шахів Центру

Сьогодні  шахи - це вже не просто гра, а популярний вид спорту, яким захоплюються мільйони людей в усіх куточках планети.


Ми пропонуємо заняття з шахів для дітей від 5 років двічі на тиждень. 

Дзвоніть та записуйтесь!

Наші контакти